КАТАЛОГ
UARU
КАТАЛОГ ТОВАРІВ
Закрыть

Що потрібно знати автовласникам про нову поліції, спираючись на статтю 34 «Закону про Національну поліції»

Раніше автомобілістів найбільш часто контактували співробітники Державної автомобільної інспекцією, ДАІ. Тепер же нові поліцейські будуть виконувати обов'язки і дільничних, і патрулів, і працівників ДАІ.

Ця практика, застосовувана в розвинених країнах, яка довела свою ефективність. Універсальність поліцейських допоможе швидше реагувати на виклики і виключити ситуації, коли, наприклад, повз того, що сталося ДТП проїжджає машина міліції без будь-якої реакції, оскільки оформлення ДТП не стосується завдань їх відділу.

У новому законі чітко прописані правила зупинки транспортних засобів. Відразу хочемо відзначити, що такої причини, як «перевірка документів», в правилах зупинки автомобілів немає. Розглянемо ситуації, коли, згідно зі статтею 34 «Закону про Національну поліцію», поліцейський має підстави для зупинки автомобіля на дорозі.

Поліцейський має право зупинити автомобіль в наступних випадках:

  • Якщо водій порушив Правила дорожнього руху.
  • Якщо на автомобілі відсутній номерний знак, він розміщений неправильно, закритий сторонніми предметами, або його неможливо прочитати з відстані 20 метрів.
  • Якщо присутній очевидна технічна несправність транспортного засобу (ТЗ).
  • Якщо є інформація про причетність водія або пасажирів ТЗ до створення ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення, або якщо є інформація про те, що ТЗ або вантаж можуть бути об'єктом або засобом створення ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення.
  • Якщо транспортний засіб знаходиться в розшуку.
  • Якщо необхідно опитати водія чи пасажирів про обставини того, що сталося ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення, свідками якого вони могли бути.
  • Якщо необхідно залучити водія ТС для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським, або як свідка під час оформлення протоколів про адмінпорушення або матеріалів, що стосуються ДТП.
  • Якщо уповноважений орган влади прийняв рішення про заборону або обмеження руху.
  • Якщо спосіб кріплення вантажу на ТЗ створює небезпеку іншим учасникам дорожнього руху.
  • Якщо порушений порядок використання на ТЗ спеціальних світлових або звукових сигналів.

Закон передбачає лише 10 випадків, коли автомобіль може бути зупинений, виходячи з цього, в інших ситуаціях поліцейський не може вимагати водія зупинити автомобіль.

При зупинці автомобіля, поліцейський зобов'язаний проінформувати водія про конкретну причину зупинки і роз'яснити підстави, описані в статті 34 «Закону про Національну поліції». 

Дата публікації: 01.09.2015

Статті

Зворотній дзвінок